Języki obce!

Jakiś czas temu, ktoś się mnie zapytał, co takiego robię, że niby ciągle się rozwijam. Odpowiedziałam, że jeżeli mowa o językach to ciągle uczę się angielskiego i dosyć dobrze uczyłam się niemieckiego w szkole i chciałabym do niego wrócić jeszcze w najbliższym czasie. A ponadto marzy mi się poznać turecki. Usłyszałam, że nie ma, że marzy mi się. Samo marzenie niczego mnie nie nauczy i samym CHCĘ niczego nie osiągnę. Dostałam wtedy kopa i podjęłam decyzję, że muszę coś zrobić w tym kierunku.

OK!

Na pierwszy ogień idzie niemiecki. Uznałam, że dobrym rozpoczęciem będzie wykorzystanie książek ze szkoły, które jeszcze mam i po prostu będę wypełniać w nich ćwiczenia i będę czytać z nich teksty, ucząc się przy tym nowych słów, a może przede wszystkim przypominać sobie to, co już umiem. Planowałam zacząć od 1 października 2019…no ale jak na prawdziwą zagubioną przystało, zapomniałam! Tzn przypomniało mi się dzisiaj…że pierwszy był dwa dni temu. I tak jakby zaczynam z zaległościami. No niestety już tak mam.

Postanowienia!

Ale wróćmy to pierwotnego planu. 1 października 2019, zaczynam naukę języka niemieckiego na poważnie, po 20 minut dziennie. Dlaczego tak krótko? Stwierdziłam, że ja jestem taka zajęta, że przecież nie dam razy każdego dnia poświęcać na to 1 pełnej godziny, a co dopiero jak nazbierają mi się zaległości. No to przecież chyba bym umarła z hymnem Niemiec na ustach https://www.youtube.com/watch?v=VeBYqL8nuSw. Taki sarkazm ;P

Podsumowując:

Plan miałam fantastyczny, ale wykonanie jak zwykle marne. Jednak to, że nie zaczęłam tak, jak zaplanowałam, nie oznacza, że odniosłam porażkę i nigdy do realizacji marzeń nie wrócę. Już nawet pamiętam gdzie ta książka, z której chcę się uczyć leży. To już coś prawda? Żartuję! Jeszcze dzisiaj zacznę i za jakiś czas opowiem Wam jak mi idzie, czy idzie, i czy jest to dobry sposób na początek dla kogoś kto świetnie sobie radził kiedy był systematyczny i miał nauczyciela. Jeżeli macie jakieś pomysły jak do nauki podejść, albo znacie jakieś fajne książki do nauki tego języka, dajcie znać a na pewno z nich skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *